Etiler - İstanbul

info@umeyoga.org

Please contact by email to schedule a private yoga class or for small group classes. Namaste!

Ahu’nun 1997’de New York’da yaşadığı binanın çatısında güneşi selamlayarak başlayan yoga yolculuğu, Dharma Mittra’yla yaptığı ilham veren kısa dönem bir çalışmanın da etkisiyle yıllar boyu Hatha Yoga deneyimiyle devam etti.

Daha sonra 2001’de Türkiye’ye döndü ve Çanakkale’nin Bektaş Köyü'ne yerleşti, yıllarca Assos civarında bir koyda Midilli’ye karşı güneşi selamlamaya devam etti, 2006’da Hindistan’da Nancy Gilgoff’la ve Ashtanga Yoga’yla tanışması ona düzenli yaptığı kendi yoga rutinini kazandırdı.

Meditasyon da her zaman yaşamının bir parçası oldu, 10 günlük bir Vipassana meditasyonu da dahil olmak üzere çeşitli grup meditasyonlarına katıldı.

Kısa bir dönem iki çocuğuna yoğunlaşmasıyla kesintiye uğrayan yoga pratiğine daha kesin bir kararlılıkla dönerek Yogaşala’da Alexis Gulliver'in Vinyasa Eğitmenlik Eğitimi kursunu tamamladı ve Yoga Alliance sertifikalı yoga eğitmeni oldu. Sarah Powers, Chuck Miller gibi ilham veren ustaların workshoplarına katılarak derinleştirdiği yoga yolculuğuna şu sıralar Chris Chavez'in 300 saatlik ileri seviye eğitimiyle ve deneyimlerini verdiği derslerle paylaşarak devam etmektedir.

Çok yönlü bir eğitimi ve yaşamı olan Ahu bütün deneyimleriyle zenginleştiğini her birinin yerinin önemli olduğunu düşünüyür. Alman Lisesi analitik düşünmeyi ve disiplini, Boğaziçi İşletme yaşamda neyi isteyip neyi istemediğini anlamasını, Mehmet Güleryüz atölyesinde başlayan ve New York’da devam eden resim eğitimi kendini özgürce ifade etmenin yöntemlerini, Bektaş Köyü'nde yaşadığı yıllar doğayla güçlü bağlarını, toprağa ve denize yakın yaşamanın mucizesini farketmesini ve nihayet yoga da bütün hepsinin bir bütün olduğunu görmesini sağladı.

 Ahu’nun en büyük tutkusu öğrenmek ve daha çok öğrenebilmenin bir yolunun da gelen bilgileri paylaşmak olduğunu ve bilginin biriktirerek değil kendi üzerinden akıp gitmesine izin vermekle çoğaldığını ve dönüştüğünü hissediyor.

"Yoga yıllar boyunca yaşamın zor anlarında dengemi korumamı sağladı.

Sizi de umeyoga'da yogayla bedeninizde ve zihninizde hafiflemeye, dönüşmeye, özgürleşmeye davet ediyorum." Ahu Ersöz

 

 
 
 
tadasana

Yogadaki fiziksel duruşlar-asanalar- bize bedenin enerjilerini dengeli kullanmayı, zihni yavaşlatmayı ve ruhu temizlemeyi öğreten birer araçtır.

Farkındalığımız arttıkça zor görünen bir pozda rahatlamayı, kolay görünen bir pozdaki aktif duruşu bulabiliriz.

sirsasana
 
 

Etiler - İstanbul

info@umeyoga.org

Özel ders randevusu veya küçük grup dersleri almak için lütfen emaille iletişim kuralım. Namaste!